Error get alias
Privatumo politika
1. BENDROSIOS NUOSTATOS
1.1. Šios Pirkimo – Pardavimo taisyklės (toliau – “Taisyklės”) yra jprivalomas juridinis dokumentas, kuris nustato Pirkėjo (toliau – “Pirkėjas”) ir Pardavėjo, MB Black optic (toliau – “Pardavėjas”) tarpusavio teises, pareigas ir atsakomybę įsigyjant prekes elektroninėje parduotuvėje www.blackoptic.org (toliau – E. parduotuvė).

2. PIRKĖJO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI
2.1. Pirkėjas, naudodamasis e-parduotuve, sutinka su šiomis pirkimo – pardavimo taisyklėmis ir privalo jų laikytis.
2.2. Pirkėjas turi teisę pirkti prekes E. parduotuvėje šių Taisyklių ir kitose šios E. parduotuvės informacijos skiltyse nustatyta tvarka.
2.3. Pirkėjas įsipareigoja priimti užsakytas prekes ir už jas sumokėti sutartą kainą.
2.4. Esant neatitikimų dėl gautų prekių ar kilus kitokių klausimų, Pirkėjas įsipareigoja nedelsiant apie tai informuoti nurodytu el. paštu help@blackoptic.org.
2.5. Įsigydamas prekes, Pirkėjas supranta, kad prekės/pakuotės atspalvis gali skirtis nuo paveikslėlyje atvaizduojamo atspalvio.
2.6. Patvirtindamas užsakymą, Pirkėjas patvirtina, kad visa užsakyme pateikta informacija yra tiksli.
2.7. Pirkėjas, užsakydamas prekes per E. parduotuvę, sutinka su šiomis Taisyklėmis ir įsipareigoja jų laikytis.

3. KOREKCINIŲ AKINIŲ IR AKINIŲ NUO SAULĖS NAUDOJIMO INSTRUKCIJA
3.1. Korekciniai akiniai ir akiniai nuo saulės turi būti naudojami tik pagal paskirtį. Akiniai, pagaminti pagal užsakymą, skirti nešioti tik tam asmeniui, pagal kurio receptą jie buvo pagaminti.
3.2. Korekciniai akiniai ir akiniai nuo saulės negali būti naudojami kaip akių apsaugos priemonės, jie netinka darbui su staklėmis ar kenksmingomis, cheminėmis medžiagomis.
3.3. Korekciniai akiniai ir akiniai nuo saulės turi būti saugomi nuo karščio, rekomenduojama nepalikti jų vasarą automobilyje, pirtyje ir pan. Staigūs temperatūros svyravimai gali pakenkti akinių lęšiams ar rėmeliams.
3.4. Korekcinius akinius ir akinius nuo saulės reikia užsidėti ir nusiimti tik abejomis rankomis laikant už akinių rėmelių kojelių. Tai apsaugo akinius nuo rėmelių deformacijos.
3.5. Nenešiojami akiniai turi būti laikomi uždarame dėkle. Akiniai į dėklą dedami lęšiais į viršų.
3.6. Akiniai gali būti valomi tik specialiai akinių valymui skirtomis priemonėmis: servetėlėmis, valikliais.
3.7. Korekcinius akinius ir akinius nuo saulės turi taisyti asmuo, kuris yra kvalifikuotas atlikti tokio pobūdžio darbus.

4. PARDAVĖJO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI
4.1 Pardavėjas, susidarius svarbioms aplinkybėms, gali laikinai arba iš viso nutraukti e-parduotuvės veiklą apie tai iš anksto nepranešęs Pirkėjui.
4.2. Pardavėjas įsipareigoja sudaryti visas sąlygas Pirkėjui tinkamai naudotis E. parduotuvės teikiamomis paslaugomis.
4.3. Jei Pirkėjas bando pakenkti E. parduotuvės darbo stabilumui ir saugumui ar pažeidžia savo įsipareigojimus, Pardavėjas turi teisę nedelsiant ir be perspėjimo apriboti ar sustabdyti Pirkėjo galimybę naudotis E. parduotuve arba išskirtiniais atvejais panaikinti Pirkėjo registraciją.
4.4. Pardavėjas įsipareigoja gerbti Pirkėjo privatumo teisę į Pirkėjui priklausančią asmeninę informaciją, nurodytą E. parduotuvės pirkimo formoje ir ją tvarkytis vadovaujantis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais.
4.5. Pardavėjas įsipareigoja pristatyti Pirkėjo užsakytas prekes Pirkėjo nurodytu adresu ir vadovaudamasis Prekių pristatymo taisyklėmis.
4.6. Pardavėjas pasilieka sau teisę vienašališkai pakeisti šių taisyklių sąlygas be išankstinio įspėjimo.
4.7. Pardavėjas neatsako už tai, kad elektroninėje parduotuvėje esančios prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių.

5. KOKYBIŠKŲ PREKIŲ GRĄŽINIMAS/PAKEITIMAS
5.1. Kokybiškų prekių grąžinimas/pakeitimas vykdomas remiantis 2001-06-11 Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu dėl mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo Nr. 697.
5.2. Pirkėjas turi teisę per 14 dienų nuo prekės gavimo dienos grąžinti prekę Pardavėjui ir atgauti už ją sumokėtu pinigus (teisė atsisakyti sutarties) arba grąžinti prekę Pardavėjui ir ją pakeisti analogiška kitokių matmenų, formos, spalvos, modelio ar komplektiškumo preke (teisė pakeisti prekę).
5.3. Pirkėjas norėdamas pasinaudoti teise atsisakyti sutarties ar teise pakeisti prekę, nedelsiant praneša apie tai Pardavėjui el. paštu help@blackoptic.org, nurodant grąžinamos/keičiamos prekės pavadinimą, užsakymo ID.
Sąlygos:
Korekciniai akiniai yra gaminami individualiai, todėl nėra keičiami ar grąžinami – grąžinimo garantija šiems akiniams nėra taikoma.
Grąžinimo garantija taikoma: saulės akiniams ir pagamintiems akiniams (vairavimo, apsauginiams, darbui kompiuteriu). Jei akiniai Jums netiko, nesugadintas ir nenešiotas prekes galite grąžinti per 14 d. nuo prekių gavimo dienos:
  1. grąžinama prekė turi būti originalioje, tvarkingoje pakuotėje;
  2. prekė turi būti pirkėjo nesugadinta;
  3. prekė turi būti nenaudota, nepraradusi prekinės išvaizdos (nepažeistos etiketės bei apsauginės plėvelės ir kt.);
  4. grąžinama prekė turi būti tos pačios sudėties, kokios buvo pirkėjo gauta;
  5. internetu pirktos, sąlygose nurodytos, kokybiškos prekės gali būti grąžinamos per 14 (keturiolika) dienų nuo prekių pristatymo pirkėjui dienos.
Grąžinimo tvarka:
  1. norint grąžinti prekes, prieš siuntimą susisiekite el. paštu help@blackoptic.org;
  2. grąžinimas nieko nekainuoja (įskaitant siuntimo išlaidas).
  3. pinigai grąžinami atgal į mokėtojo sąskaitą per 3 darbo dienas nuo prekės gavimo dienos.
5.4. Kad Pirkėjas nepraleistų sutarties atsisakymo/prekės pakeitimo termino, Pirkėjui pakanka pranešti apie ketinimą pasinaudoti teise atsisakyti sutarties ar teise pakeisti prekę iki sutarties atsisakymo/prekės pakeitimo termino pabaigos.
5.5. Atsisakius sutarties, grąžinamos visos Pirkėjo sumokėtos sumos, įskaitant pristatymo išlaidas į prekių užsakymo metu nurodytą pristatymo vietą. Pinigų grąžinimas atliekamas tokiu pat mokėjimo būdu, kokį atlikdamas pradinę mokėjimo operaciją naudojo Pirkėjas. Nepaisant pirmiau minėtų sąlygų, Pardavėjas pasilieka teisę sumokėtų sumų negrąžinti tol, kol prekės nebus gautos atgal arba Pirkėjas nepateiks prekių išsiuntimą patvirtinančių įrodymų, atsižvelgiant į tai, kas įvyks anksčiau. Dovanų kuponas į pinigus nekeičiamas ir jo grąžinti negalima. Atsiskaičius už prekes dovanų kuponu yra galimybė šių taisyklių sąlygose išvardintas prekes pasikeisti į kitas.
5.6. Prekės grąžinimo išlaidų Pardavėjas Pirkėjui nekompensuoja.
5.7. Pirkėjas neturi teisės atsisakyti sutarties, kai yra pristatomos bet kurios iš šių prekių:
(i) pagal specialius Pirkėjo nurodymus pagamintų prekių (Pirkėjui pagal užsakymą pagaminti korekciniai akiniai);
(ii) supakuotos prekės, kurios nebetinkamos grąžinti dėl sveikatos apsaugos ar higienos priežasčių (kontaktiniai lęšiai, jei pažeidžiamas jų įpakavimas).
(iii) prekes, kurios pagaminamos pagal pirkėjo nurodymus (spec. kontaktiniai lęšiai, prie kurių nurodytas pristatymo laikas 14 ir daugiau d.d., gali būti nurodyta pie tam tikrų dioptrijų, spalvos ir pan.) ir jos nėra iš anksto pagamintos ir kurios gaminamos atsižvelgiant į vartotojo asmeninį pasirinkimą ar nurodymą, arba dėl prekių, kurios aiškiai pritaikytos vartotojo asmeninėms reikmėms.
5.8. Pirkėjui grąžinant prekes, būtina laikytis šių sąlygų:
(i) grąžinama prekė turi būti originalioje tvarkingoje pakuotėje;
(ii) prekė turi būti Pirkėjo nesugadinta;
(iii) prekė turi būti nenaudota, nepraradusi prekinės išvaizdos (nepažeistos etiketės, nenuplėštos apsauginės plėvelės ir kt.);
(iv) grąžinama prekė turi būti tos pačios komplektacijos, kokios Pirkėjas ją gavo;
(v) grąžinant prekę būtinai reikia pateikti užpildytą prašymą dėl pinigų grąžinimo, kurį gavote kartu su siunta;
(vi) grąžinant prekę būtina pateikti jos įsigijimą patvirtinantį dokumentą (pirkimo-pardavimo kvitą, pridėtinės vertės mokesčio sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą, mokėjimo kortelės sąskaitos išrašą).
5.9. Jei Pirkėjas nori prekes pakeisti per E. parduotuvę, Pirkėjas vadovaudamasis Taisyklių 5.1. – 5.10. punktuose įtvirtintomis taisyklėmis taiko prekių grąžinimo procedūrą, t. y. informuoja Pardavėją el. paštu help@blackoptic.org apie siekį grąžinti ir pakeisti prekes, grąžinti Pardavėjui prekes ir pateikti naują užsakymą.

6. NEKOKYBIŠKŲ PREKIŲ GRĄŽINIMAS
6.1. Nekokybiškos prekės grąžinamos ir keičiamos vadovaujantis 2001-06-11 Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu dėl mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo Nr. 697.
6.2. Jeigu Pirkėjui pristatyta prekė neatitinka kokybės reikalavimų, jis turi ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prekės gavimo informuoti Pardavėją el. paštu help@blackoptic.org.
6.3. Jeigu Pirkėjo įsigyta prekė neatitinka kokybės reikalavimų, Pirkėjas turi teisę per 2 metus nuo prekės gavimo dienos:
(i) reikalauti iš Pardavėjo nemokamai pašalinti prekės trūkumus (pataisyti prekę);
(ii) reikalauti iš Pardavėjo nemokamai pakeisti netinkamos kokybės prekę tinkamos kokybės preke;
(iii) reikalauti iš Pardavėjo atitinkamai sumažinti prekės kainą;
(iv) vienašališkai nutraukti sutartį ir pareikalauti sugrąžinti už prekę sumokėtą kainą. Pirkėjas neturi teisės reikalauti nutraukti sutarties, jeigu Prekės trūkumas yra mažareikšmis.
6.4. Reikalavimus dėl prekės, kuriai nustatytas tinkamumo naudoti terminas, netinkamos kokybės Pirkėjas gali pareikšti per prekės tinkamumo naudoti terminą.
6.5. Pirkėjas norėdamas grąžinti netinkamos kokybės Prekę, turi:
(i) pateikti prekę, kurios kokybė yra netinkama bet kuriame Pardavėjo optikos salone prieš tai informavęs e-parduotuvę el. paštu help@blackoptic.org;
(ii) su nekokybiška preke pateikti prekės įsigijimą patvirtinantį dokumentą (pirkimo-pardavimo kvitą, pridėtinės vertės mokesčio sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą, mokėjimo kortelės sąskaitos išrašą);
6.6. Pardavėjas įsipareigoja neatlygintinai išnagrinėti Pirkėjo prašymą ir, kai nesutinka su Pirkėjo reikalavimais, ne vėliau kaip per 14 dienų nuo Pirkėjo prašymo gavimo dienos, pateikia Pirkėjui išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą.
6.7. Pardavėjui tenkinus Pirkėjo reikalavimą nutraukti sutartį ir grąžinti už prekę sumokėtą kainą, Pardavėjas nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 14 dienų nuo prekės grąžinimo dienos, grąžina Pirkėjui į jo atsiskaitomąją sąskaitą už prekę sumokėtą kainą. Pardavėjas, grąžindamas Pirkėjui sumokėtą kainą, neišskaičiuoja iš jos sumos, kuria sumažėjo prekės vertė dėl jos naudojimo ar prekės išvaizdos praradimo arba dėl kitokių aplinkybių.
6.8. Jei Pirkėjas įsigijo prekių komplektą, nepriklausomai nuo to ar viena komplekto dalis, ar visos komplekto dalys neatitinka kokybės reikalavimų, Pirkėjas privalo pateikti Pardavėjui visas prekių komplektą sudarančias dalis.
6.9. Kai netinkamos kokybės prekė keičiama kita analogiška, kuri skiriasi pagal matmenis, modelį, rūšį ar kitus požymius, Pirkėjas turi atlyginti nekokybiškos Prekės kainos ir naujos Prekės kainos, galiojusios keitimo momentu, skirtumą.
6.10. Pardavėjas tam tikroms prekių rūšims suteikia tam tikrą laiką galiojančią kokybės garantiją, kurios konkretus terminas ir kitos sąlygos nurodomos tokių prekių aprašymuose.
6.11. Pardavėjas neatsako už tai, kad E. parduotuvėje esančios prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių.
6.12. Pardavėjas neatsako už prekių trūkumus, kurie atsirado dėl korekcinių akinių ir akinių nuo saulės naudojimo instrukcijos, numatytos šių Taisyklių 3 skyriuje, pažeidimo.

7. PIRKĖJO IR PARDAVĖJO ATSAKOMYBĖ
7.1. Pirkėjas yra visiškai atsakingas už Pirkėjo pateikiamų asmens duomenų teisingumą. Jei Pirkėjas nepateikia tikslių asmens duomenų registracijos formoje, Pardavėjas neatsako už dėl to atsiradusius padarinius ir įgyja teisę reikalauti iš Pirkėjo patirtų tiesioginių nuostolių atlyginimo.
7.2. Pirkėjas atsako už veiksmus, atliktus naudojantis šia E. parduotuve.
7.3. Užsiregistravęs Pirkėjas atsako už savo prisijungimo duomenų perdavimą tretiesiems asmenims. Jei E. parduotuvės teikiamomis paslaugomis naudojasi trečiasis asmuo, prisijungęs prie E. parduotuvės naudodamasis Pirkėjo prisijungimo duomenimis, Pardavėjas šį asmenį laiko Pirkėju.
7.4. Jei E. parduotuvėje yra nuorodos į kitų įmonių, įstaigų, organizacijų ar asmenų elektroninius tinklalapius, Pardavėjas nėra atsakingas už ten esančią informaciją ar vykdomą veiklą, tų tinklapių neprižiūri, nekontroliuoja ir toms įmonėms bei asmenims neatstovauja.
7.5. Atsiradus žalai, Pardavėjas ir Pirkėjas atlygina vienas kitam tik jų kaltais veiksmais sukeltus tiesioginius nuostolius (pvz. Pardavėjas atlygina Pirkėjui atsiradusius tiesioginius nuostolius, kuriuos sukėlė Pardavėjas savo kaltais veiksmais).
8. PREKIŲ MATAVIMAS
8.1. Pirkėjas turi galimybę per 1 dieną pasimatuoti šių kategorijų prekes: akinių rėmelius ir akinius nuo saulės.
8.2. Kai Pirkėjas pasinaudoja Prekės pasimatavimo galimybe, turi būti atliktas išankstinis mokėjimas, sumokaye užstatą, lygų brangiausio iš trijų rėmų kainai.
8.3. Per 48 valandas nuo Prekės, apibrėžtos skirsnyje 8.1, matavimosi termino pradžios, Pirkėjas turi grąžinti Prekę Pardavėjui tokios pačios būklės ir originalioje, nesugandintoje pakuotėje, kokioje jis buvo gautas. Prekė neturi turėti jokių trūkumų ar pažeidimų, kurie sumažina Prekės vertę arba padaro ją netinkamą tolesniam naudojimui.
8.4. Pardavėjas grąžina šių Sąlygų skirsnyje 8.2 apibrėžtą sumą Pirkėjui per 14 (keturiolika) dienų, jei Pirkėjas grąžino Prekę tokios būklės, kokia aprašyta šių sąlygų skirsnyje 8.3.
8.5. Jei matavimosi laikotarpis baigiasi, tačiau bent vienas rėmelis ar rėmeliai nebuvo išsiųsti paštu, arba rėmeliai grąžinami sugadinti ir neatitinka 8.3 punkto, Pardavėjas gali nuskaičiuoti pilną sumą nuo Pirkėjo kreditinės kortelės arba išrašyti sąskaitą faktūrą (kuri bus išsiųsta Pirkėjo registruotu el. Paštu) už kiekvieną trūkstamą ar sugadintą akinių rėmelį ar aikinius nuo saulės.
8.6. Tuo atveju, kai Pirkėjas neatsiskaito pilnos sumos per 10 (dešimt) dienų, kaip aprašyta 8.5 punkte, Pardavėjas turi teisę kreiptis į skolų išieškojimo įmonę, kad atliktų išieškojimo veiksmus.